tovingredients@gmail.com

Асортимент

Тетранатрій пірофосфат / Е450


Пірофосфат натрію – неорганічна сполука, натрієва сіль пірофосфатної кислоти. Формула - Na4Р2О7.

Це найпопулярніший пірофосфат у харчовій промисловості, зареєстрований як добавка E450. Застосовується як стабілізатор, вологоутримувальний агент, емульгатор; покращувача структури та текстури продукту, його смакових якостей; антиоксиданту, антибактеріальної добавки, розпушувача для тексту; для регулювання рівня кислотності, стабілізації забарвлення, збільшення терміну зберігання, збільшення виходу продукту масою (викликає набухання білків).

Добавки E450 відносяться до групи пірофосфатів - солей та ефірів пірофосфорної кислоти.

Пірофосфати широко застосовуються у харчовій промисловості, особливо у м'ясопереробці. Їхнє основне призначення — збільшення обсягу м'язової тканини, що у свою чергу підвищує вихід готової продукції. Також пірофосфати покращують різні органолептичні показники, консистенцію продукту, стабілізують його колір та уповільнюють перебіг окисних процесів.

Добавка E450 застосовується у виробництві харчових продуктів як емульгатор або солі-плавник. Вона активно використовується при консервуванні різних м'ясних продуктів, при виготовленні плавлених сирів. Також може міститись у деяких молочних продуктах.

При надмірному вживанні добавки вона може викликати розлад шлунка, а також порушення, пов'язані з дисбалансом фосфору та кальцію в організмі. При підвищеному вживанні добавки відбувається погіршення засвоєння кальцію, внаслідок чого у нирках відкладається фосфор та кальцій, що сприяють розвитку остеопорозу. Слід обережно вживати продукти, що містять добавки цієї групи. Особливу небезпеку вони становлять людей, які мають у раціоні багато продуктів, у складі яких є природний фосфор.

Інші сфери застосування:

- застосовується у виробництві миючих засобів та інсектицидів;
- використовується як добавка до фарб, рідин для буріння та у вигляді інгібітора корозії;
- застосовується у медичній промисловості, оскільки має бактерицидну дію.