tovingredients@gmail.com

Асортимент

Харчова сода "SISECAM" /Е500


Харчова сода (бікарбонат натрію або гідрокарбонат натрію), NaHCO3.

Кристалічний білий порошок тонкого помелу, без запаху, легко розчинний у воді, має солонувато-мильний смак. Не горить, плавиться при температурі 270⁰С, кипить при температурі 851⁰С, розкладається при температурі 60⁰С на карбонат натрію, вуглекислий газ і воду. Природна форма – мінерал нахколіт, знаходиться у багатьох мінеральних джерелах.
Реагуючи з кислотами та лугами, проявляє амфотерні властивості. М’яка лужна дія, безпечна для тварин і рослинних тканин. Володіє антибактеріальною, протизапальною, відбілюючою, розрихлюючою, очищуючою дією, регулює рН середовища.

Харчова сода – незамінна помічниця у побуті та господарстві. Може бути використана для нейтралізації та поглинання запахів, викликаних сильними кислотами. Овочі та фрукти, придбані в магазині чи на оптових ринках, рекомендується промивати від налету розчином харчової соди у воді. Практично застосовується для гасіння невеличких пожеж.
На основі своїх універсальних розрихлюючих властивостей використовується як харчова добавка Е500 в наступних галузях:

– кондитерській, хлібопекарській;
– молочно-консервній;
– сироварінні.
Слабкий дезінфікант і, одночасно, ефективний фунгіцид проти деяких мікроорганізмів. Використовують як засіб контролю росту грибків, в США зареєстрований як біопестицид. Застосовується в плавальних басейнах і акваріумах, садових ставках.
В сільському господарстві використовують як олужнюючий засіб, прискорюючий процеси карбоксилювання (фіксації двоокису вуглецю при рубцевій ферментації), зв’язуючи ацетооцтову та бетаоксимасляну кислоти в процесі виводу їх з організму. Добавка в комбікорма молочної ВРХ для підвищення надоїв молока, а також його жирності (10 кг соди на 1 тону корма).
Легка абразивна та очищуюча дія дозволяє використання в косметології в якості ексфоліанту (пілінгу).
Використання харчової соди в фармакології та «домашній» медицині засноване на її антибактеріальних і кислотонейтралізуючих властивостях, здатності розщеплювати мокроту в бронхах, при лікування опіків.
Застовується при виробництві гончарно-керамічних виробів з глини.

Харчова сода не токсична, пожежо- та вибухобезпечна, за ступенем впливу на організм людини відноситься до речовин 3-го класу небезпеки. При потраплянні на слизові оболонки викликає подразнення.