tovingredients@gmail.com

Асортимент

Ортофосфорна кислота 75% "Fosfa, Alwernia" / Е338


Ортофосфорна кислота (ортофосфатна кислота, фосфорна кислота, фосфатна кислота), молекулярна формула Н3РО4 – неорганічна трьохосновна кислота, водний розчин якої утворює кислоту середньої сили.

Не отруйна. Без запаху, добре розчиняється у воді – до 80% за масою, а також в багатьох розчинниках, наприклад, в етанолі. Питома вага 1,75 г/см3.
При кімнатній температурі фосфорна кислота є білою і розпливчатою на повітрі кристалічною речовиною, а при нагріванні до 42,35⁰С перетворюється на безбарвну в’язку рідину. Водні розчини ортофосфорної кислоти є гарними електролітами, найвища електропровідність спостерігається при концентрації кислоти 48%. Взаємодіє з основними оксидами, основними металами, солями слабких кислот, аміаком.
Одержують екстракційним і термічним методами. Ортофосфорна кислота, виготовлена термічним методом, характеризується більш високою чистотою та вищою концентрацією.

Технічна ортофосфорна кислота, що містить 70-75% основної речовини, – найважливіший напівпродукт для виробництва фосфорних і комплексних мінеральних добрив, кормових фосфатів для тваринництва, технічних фосфатів. Вона широко використовується для різних сфер промисловості:

– виготовлення перетворювачів іржі;
– фосфатування металів;
– очищення металевих поверхонь;
– створення захисних антикорозійних покриттів;
– як пом’якшуючий воду засіб;
– виробництво побутових миючих і чистячих засобів;
– як каталізатор в органічному синтезі;
– в електронній промисловості (як флюс при пайці);
– виробництво оптичного скла;
– виробництво деяких видів фарби;
– виробництво вогнезахисних тканин;
– для просочування деревини;
– в сірниковій промисловості;
– дослідження в області молекулярної біології;
– в промислових морозильних установках в якості фреону;
– виготовлення бетонних сумішей.
Застосовується як регулятор кислотності в газованих безалкогольних напоях, як сировинне харчування для дріжджів, при виробництві рафінованих олій. Виконує функцію синергіст антиоксидантів.
Використовується в стоматології та фармацевтичній промисловості в якості одного з компонентів деяких ліків.

Харчова ортофосфорна кислота містить 85% основної речовини. В такому вигляді за звичайних умов навколишньої температури та атмосферного тиску кислота представляє собою безколірну сироповидну рідину.
Зареєстрована як харчова добавка Е338. При умові дотримання меж та допустимих норм використання вона визнана безпечною, нешкідливою харчовою добавкою.
Добавка Е338 входить до списку дозволених харчових добавок в Євросоюзі, Україні та багатьох інших країнах.