tovingredients@gmail.com

Асортимент

Амоній хлористий (Аміак)


Амоній хлористий (хлорид амонію, солянокислий амоній, амонійна сіль хлорної або соляної кислоти), хімічна формула NH4Cl – неорганічна сіль, клас мінералів.

Кристалічний порошок білого кольору (допускається жовтувато-рожевий відтінок), схильний до гігроскопічності, солено-терпкий на смак. Температура плавлення 338⁰С, при нагріванні до 350⁰С розкладається. Добре розчиняється у воді: 297 г/л при 0⁰С, 392 г/л при 20⁰С. Чим вища температура, тим краще розчиняється у воді. Так, при температурі 100⁰С у воді розчиняється 773 г/л хлористого амонію. Також розчиняється в аміаку, має середню ступінь розчинності в етанолі, метанолі, гліцерині та гідразині. Хороший електроліт.
Зустрічається у природному стані. Утворюється при пожежах у кам’яновугільних родовищах Донбасу. Продукт згону в кратерах вулканів Камчатки, порожнинах серед лав Везувію, Етни.

Використовують у фарбуванні тканин, просочуванні нетканих матеріалів, виготовлені сухих гальванічних елементів, паянні, лудінні, як електроліт у гальванічних ваннах холодної оцинковки, в шкіряній промисловості, в деревообробці, в медицині та ветеринарії, в сільському господарстві.
Зареєстрований як харчовий емульгатор Е510 – очищений хлорид амонію в харчовій промисловості.

Входить до списку тих харчових добавок, які виявляють найбільшу небезпеку для організму людини.
Не слід плутати з нашатирним спиртом.
Пожежобезпечний та вибухобезпечний. Негорючий. По ступеню дії на організм людини відноситься до 3-го класу небезпеки.
Не допускається попадання речовини у водоймища, підвали, каналізацію.