tovingredients@gmail.com

Асортимент

Хлористий кальцій харчовий «Nedmag» /Голландія


Кальцій хлористий (хлорид кальцію або кальцій хлорид, кальцієва сіль хлоридної або соляної кислоти), хімічна формула СаCl2.

Безбарвні, дуже гігроскопічні прозорі кристали гірко-солоного смаку, без запаху. Температура плавлення 775⁰С, температура кипіння 1935,5⁰С. Активно поглинає воду з повітря, утворюючи ряд кристалогідратів з 1, 2, 4 або 6 молекулами води з відповідними назвами: моногідрат, дигідрат, тетрагідрат і гексагідрат кальцію хлориду. Найпоширеніший з них гексагідрат хлориду кальцію легко розчиняється у воді зі значним поглинанням тепла. Цю властивість використовують для приготування охолоджуючих сумішей. Максимальна розчинність сполуки складає близько 75% при температурі 175⁰С.
Кальцій хлористий, на відміну від іншіх сполук кальцію, поширений незначною мірою. Перш за все, він входить до складу морської води. У земних надрах знаходиться у вигляді мінералів тахігідриту CaMg2Cl6×12H2O, антарктиніту СаCl2×6H2O, хлорокальциту KCaCl3, а також як незначні домішки у карналіті KMgCl3×6H2O.
Отримання цієї речовини відбувається в процесі содового виробництва, де хлорид кальцію утворюється як побічний продукт.

Розрізняють технічний і харчовий кальцій хлористий. Технічний кальцій хлорид випускають трьох марок: кальцинований (білий порошок або гранули), гідратований (луска або гранули білого або сірого кольору) і рідкий.
У харчовій промисловості використовується в якості дозволеної в Європейському Союзі харчової добавки Е509. Як зміцнюючий агент застосовується для консервації овочів, підсилення ароматизації маринадів. Використовується для уповільнення замерзання карамелі, для пом’якшення яловичини і баранини, у пивоварінні. Іноді субстанцію кальцію хлористого додають до молока, щоб відновити природний баланс між кальцієм і казеїновим білком при виробництві сирів.
Нестача кальцію в організмі людей і тварин призводить до серйозних захворювань. Хлорид кальцію компенсує дефіцит кальцію в організмі, забезпечуючи клітини живих організмів необхідним для функціонування і здорової життєдіяльності макроелементом. Відповідно, він використовується в косметології, медицині як антиалергенний, відновлюючий препарат, джерело іонів кальцію. У фармакології застосовується для виготовлення кровоспинних та інших препаратів.
В силу своїх властивостей кальцій хлористий використовується в холодильній техніці в якості охолоджувача, в будівельній справі як прискорювач схоплювання цементу та отверджувач бетонів, у виробництві арболіту, при експлуатації автомобільних доріг як реагент проти ожеледиці в зимовий період, для зневоднення органічних рідин, в пакувальних матеріалах як осушувач, в басейнах для зменшення ерозії бетонів, в сільському господарстві як зручна добавка до основних мікродобрив (наприклад, при оприскуванні фруктових дерев).
Кальцій хлорид є невід’ємною частиною робочого процесу газорозподільних станцій, компресорних станцій газогінних магістралей, газовидобувних об’єктів.

Пожежобезпечний та вибухобезпечний. За ступенем впливу на організм людини відноситься до речовин 3-го класу небезпеки.