tovingredients@gmail.com

Асортимент

Триполіфосфат натрію харчовий «Fosfa» /Чехія


Регулятор кислотності, емульгуючу сіль, стабілізатор, фіксатор кольору, синергіст антиоксидантів. Триполіфосфат натрію (натрієва сіль триполіфосфорної або триполіфосфатної кислоти), молекулярна формула Na5P3O10 – речовина неорганічного походження.

Сипкий порошок або гранулят білого кольору, мало гігроскопічний і фактично не поглинаючий воду з повітря. Розчинність у воді при температурі 25⁰С становить 14,5 г на 100 мл води. Температура плавлення 622⁰С. Випускають триполіфосфат натрію харчовий (Е451), а також технічний (вищий і перший гатунок).
Синтезований з різних речовин: ортофосфатів, бі-ортофосфатів, каустика, соди кальцинованої.

В харчовій промисловості Е451 використовується переважно м’ясо-молочною та кондитерською галузями виробництва як солеплавник, регулятор кислотності, стабілізатор, текстуратор, комплексоутворювач, фіксатор кольору, антиоксидант.
Відомо, що фосфати послаблюють електростатичну взаємодію всередині актино-міозинового комплексу. Тільки фосфати можуть розщеплювати актин і міозин, що саме і сприяє розгалуженому застосуванню фосфатів. Всі харчові фосфати мають лужну реакцію, їх добавка, наприклад, до м’яса чи риби, призводить до зростання рН і, відповідно, до збільшення вологозв’язуючої здатності білків.
Триполіфосфат Е451 найкраще сприяє емульгації жиру, що актуально в м’ясопереробній та рибній промисловості, в тому числі в ковбасному виробництві.
Харчовий триполіфосфат натрію використовується також для виготовлення спеціальних безалкогольних напоїв для спортсменів, ліків та косметики. Харчову добавку Е451 додають у плавлені сири, вершкове масло, спред, пастерізоване молоко, морозиво, яєчні суміші, при виготовлені макаронних виробів, сухих супів, деяких кондитерських виробів, консервації морепродуктів.
Технічний триполіфосфат натрію використовують як пом’якшуючий засіб для виготовлення продукції побутової хімії (наприклад, в миючому засобі КАЛГОН), миючих засобів для скла, посуду, сантехніки, керамічних виробів. Використовують як складову розчинів для промивки котлів від накипу та осаду, для миття та відбілювання шкіри, паперової та текстильної продукції, для буріння газонафтових свердловин, електротехнічного знежирення металів. Має застосування у виготовлені штучного каучуку, в емалеварінні.

Не токсичний. Пожежобезпечний та вибухобезпечний. За ступенем впливу на організм людини належить до 4-го класу небезпеки.
Результати наукових досліджень триполіфосфатів показали, що застосування їх в харчових продуктах не спостерігає мутагенних змін, впливу на репродуктивні функції, фертильність і зріст організму людини. Щоб уникнути низки ризиків при застосуванні (подразнення слизових оболонок і органів дихання, поява кашлю, погіршення засвоюваності кальцію, розвиток остеопорозу), достатньо не перевищувати встановлені норми застосування цієї солі.