tovingredients@gmail.com
Правильніше називати це з'єднання поліфосфатом натрію. Ця сполука є натрієвою сілью гексафосфорної кислоти. Належить до полімерних або склоподібних метафосфатів. Часто утворює кристалогідрати. Добре розчинний у воді, погано – в органічних розчинниках. Гексаметафосфат натрію одержують при термічному зневодненні мононатрійфосфату.
Цей матеріал виглядає як твердий розсипчастий продукт (вільно плинна порошкоподібна маса), прозорий або білого кольору (можливий зелений відтінок), сформований безбарвними кристалами. Потрапляючи в воду, піддається розчиненню (< 50 г/100 мл). Створює кристалогідрати і розчинні комплекси з металами (Ca, Mg, Ba та ін.). Гігроскопічний, при перебуванні на повітрі розпливається і гідратується, стаючи спочатку пірофосфатом, а потім ортофосфатом натрію.
Одна з основних сфер застосування гексаметафосфату натрію – харчова . Тут цю сполуку використовують як консервант, емульгатор, регулятор pH. Також здатний до комплексоутворення з йонами кальцію, барію, магнію, міді та заліза. З додаванням гексаметафосфату натрію виробляють сиропи, консервоване молоко, сирні продукти, соуси, мисне та рибне філе, мармелад, заморожені десерти, сухі сніданки, морозиво, пиво та інші бутильовані напої. Особливо важливий під час виробництва молочних виробів. Відомий як харчова добавка Е452.
У хімічній промисловості Na 6 P 6 O 18 використовується для миючих засобів.
Є активним інгредієнтом при виробництві зубних паст (запобігає утворенню зубного каменю та сприяє відбілюванню).
У виробництві тканин – їх обробки.
Гексаметафосфат застосовують і в нафтовидобутку - при бурінні свердловин як деспергуючий агент, що сприяє руйнуванню великих глинистих агрегатів.
У водопідготовці гексаметафосфат додають для пом'якшення води. Слід зазначити, що використання цього з'єднання