tovingredients@gmail.com

Асортимент

Вуглеамонійна сіль


Амоній вуглекислий кислий (гідрокарбонат амонію, сіль вуглеамонійна, амоняк), NH4HCO3.

Білий кристалічний порошок з характерним запахом нашатирного спирту, на повітрі при температурі 36 ̊С і вище легко розкладається на аміак, діоксид вуглецю і воду з падінням температури (ендотермічний процес). Швидкість розкладання цієї речовини значною мірою залежить від її вологості. Питома вага 1,58 г/см3, температура плавлення 106 ̊С під тиском.
Речовина добре розчиняється у воді (17,5% при температурі 20 ̊С) з отриманням слаболужного розчину, не розчиняється в етанолі та ацетоні.

Використовується в основному в харчовій промисловості як харчова добавка Е503:

- в кондитерській галузі в якості розпушувача тіста (в хлібі, в бісквітах), для виробництва інших хлібобулочних виробів (печиво, крекери, домашня випічка) в доповненні до харчової соди;
- у виноробстві – як прискорювач ферментації в процесі бродіння сировини.
Часто застосовують в медицині, у фармакології при виробництві сиропів від кашлю, нашатирного спирту, вітамінів, в косметології у складі декоративної косметики, як стабілізатор яскравості кольору.
Практикується використання в текстильній промисловості при фарбування тканини, а також в аналітичній хімії як хімічний реактив: для буферизації розчинів, для високоефективної рідинної хроматографії. Цю речовину деколи додають до складу вогнегаcних сумішей.
Солі вуглеамонійні використовуються в сільському господарстві як добриво (особливо ефективні під картоплю, овочеві та кормові культури), а також як консервант кормів.

Вуглеамонійні солі не утворюють токсичних сполук у повітряному середовищі та стічних водах у присутності інших речовин. За ступенем впливу на організм людини відносяться до 4-го класу небезпеки.