tovingredients@gmail.com

Асортимент

Каустична сода"PCC Rokita" /Польща/Е524


Каустична сода (каустик, гідроксид натрію, їдкий натр) – найпоширеніший сильний луг, рН 1% -го водного розчину становить 13.

Біла, непрозора, без запаху, дуже гігроскопічна речовина у вигляді кристалів, або гранул, або луски. Добре розчинна у воді з супутньою екзотермічною реакцією. Розчиняється в метиловому та етиловому спиртах, гліцерині. Температура плавлення 322⁰С, температура кипіння біля 1000⁰С.

Застосовується у виробництві поверхнево-активних речовин (ПАР), косметичних миючих засобів, в тому числі мила, а також дезінфікуючих речовин. Це важлива сировина в целюлозно-паперовій, текстильній, шкіряній промисловості. В металургії каустик використовують для виробництва алюмінію.
Як лужний електроліт каустична сода має застосування в багатьох технологічних процесах хімічної промисловості.
У виробництві дизельного біопалива, в переробці рослинних олій, в гальванічних ваннах електрохімічних процесів антикорозійного покриття.
Використовується для обробки свердловин на бурових нафтогазовидобувної галузі.
В будівельній справі для очищення обладнання від залишків бетонних розчинів.
В цивільній обороні та побуті для дегазації та нейтралізації отруйних речовин, для очистки забруднень в каналізаційних трубах промислових та харчових (м’ясо-переробних) підприємств.

Володіє сильною бактерицидною дією, що успішно використовується в АПК, а саме у тваринництві для профілактичної обробки та дезінфекції фермерських приміщень. З підвищенням температури та додаванням невеликої кількості хлориду натрію дезінфікуюча активність підвищується. В основі антимікробної дії є зміна рН середовища, дегідратація мікробних клітин і утворення лужних альбумінатів. 2%-5% водний розчин каустика знищує більшість вегетативних форм мікробів. 5% розчин знищує спори мікробів сибірської язви через 2 години, 10% розчин – через годину, а 30% розчин – через 10 хвилин. Ліквідовує вірус ящура і холери у свиней, збудників холери птахів та інших паразитів у тваринницьких приміщеннях для ВРХ, свинофермах, конов’язях, дерев’яних годівницях, бджолиних вуликах. Рекомендовані гарячі водні розчини, температура 50-80⁰С, розрахунок 0,5-1 літр на 1 метр квадратний поверхні.
При застосуванні слабких розчинів каустика знежирюється шкіра, пом’якшується епідерміс та хітиновий покрив паразитів. В якості припікаючого засобу і для видалення органічних новоутворювань на шкірі каустик застосовують назовні у вигляді 10-15% пасти.
Каустичну соду застосовують в садівництві та городництві. З її допомогою успішно ведуть боротьбу з такими шкідниками як гусінь, борошниста роса, сіра гниль. Приготування содового розчину: 5 чайних ложок каустика на відро води, добре перемішати. Таким розчином можна обробляти фруктові дерева, чагарники, овочі.
В харчовій промисловості та виробництві лікарських субстанцій використовується в якості харчової добавки Е524.

Каустик пожежобезпечний та вибухобезпечний, за ступенем впливу на організм людини відноситься до речовин 2-го класу небезпеки, може викликати опіки шкіри. Слід пам’ятати, що каустик спричиняє корозію металів. У великих концентраціях та в чистому вигляді він розм’якшує епідерміс, розчиняє пір’я та волосся, викликає некроз органічних тканин.