tovingredients@gmail.com
Лимонна або цитринова кислота, моногідрат, C6H8O7 x H2O – органічна трьохосновна слабка кислота, міститься в багатьох рослинах. Кристалічний порошок білого кольору, без запаху, кислий на смак, гігроскопічний. Температура плавлення 153⁰С-154,5⁰С. Структура суха та сипуча, на дотик не липка. В харчовій промисловості використовується як харчова добавка Е330. За обсягами виробництва і використання є одним з головних продуктів мікробного синтезу.
– розчинна у воді, спирті, ефірі;
– бере участь в обміні речовин;
– повністю засвоюється організмом людини.
Лимонну кислоту використовують як підкислювач і регулятор кислотності, стабілізатор забарвлення, синергист антиоксидантів, каталізатор гідролізу та інверсії.
На основі цих властивостей Е330 використовують для виробництва хлібобулочних і кондитерських виробів, соків, джемів та подібних продуктів з плодово-ягідної сировини, консервованих і заморожених овочів та фруктів, рослинних і тваринних жирів, алкогольних та безалкогольних напоїв, сирів, згущеного молока, м’ясних напівфабрикатів, для обробки свіжої риби та морепродуктів.
Лимонну кислоту цінують не тільки кулінари і харчовики. Її застосовують косметологи для виготовлення шампунів, миючих засобів, кремів.
Лимонна кислота використовується в комбікормах для птахофабрик.
Ця кислота має важливе екологічне значення, оскільки як вона так і її солі – цитрати легко піддаються мікробіологічному розкладу при очищені каналізаційних стоків. Практично лимонну кислоту застосовують для видалення іржі та побутового накипу, видалення плям від буряків і помідорів на текстильних виробах, виробництві побутової хімії.
За допомогою лимонної кислоти усувається надлишкова лужність, а також тимчасова твердість води. Осад, що утворюється при пом’якшені води лимонною кислотою, не забруднює навколишнє середовище і може бути використаний в якості міндобрива.
Використовується як необхідний компонент при виготовлені деяких різновидів СБС (сухих будівельних сумішей).
Лимонна кислота не горюча, пожежо- та вибухобезпечна, не токсична.